سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ , ۰۷:۰۱:۱۵
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۱۱ ساعت ۱۲:۴۹
لینک کوتاه مطلب:

نشست هم اندیشی و پیشگیری از طلاق شهرستان قروه برگزار شد

نشست هم اندیشی و پیشگیری از طلاق شهرستان قروه برگزار شد

✅نشست هم اندیشی و پیشگیری و کاهش طلاق در شهرستان قروه به ریاست “مهندس خلیل فعله گری” فرماندار شهرستان قروه و با حضور “سید مهدی سجادی” دادستان شهرستان قروه، “سیدجلال حاجی نصیری” رئیس دادگستری قروه و برخی ادارات و تشکل ها در سالن اجتماعات فرمانداری قروه برگزار شد.
?در این نشست فرماندار قروه خاطر نشان کرد موضوع طلاق بعنوان یک آسیب اجتماعی جدی گریبان گیر جامعه شده و شهرستان قروه همچون سایر نقاط کشور از این موضوع مستثنا نیست. وی خاطر نشان کرد باید جهت تقویت بنیان خانواده و کاهش آمار طلاق اقدامات عملی و جدی در سطح شهرستان صورت گیرد و این امر نیازمند ایده ها و فعالیت های کاربردی از سوی مدیران و متولیان امر می باشد. ایشان بر عملیاتی بودن پیشنهادات تاکید کردند و از همه ی حاضرین در جلسه جهت مشارکت در این موضوع ایده خواستند. وی برنامه محوری بودن در این زمینه را مهم و دارای اولویت دانست.
حاجی نصیری در بخش بعدی با مهم جلوه دادن بحث خانواده در قانون و مکتب اسلام خواستار همکاری در کاهش آمار طلاق شهرستان شدند. وی ضمن بیان هزینه بر بودن و زمانبری پروسه ی طلاق، خاطر نشان کرد با اهمیت به امر آموزش و پیشگیری میتوان از افزایش این موضوع جلوگیری نمود. رئیس دادگستری قروه به فرماندار قروه پیشنهاد داد که مرکز مشاوره پیش از ازدواج با حضور اساتید نخبه و کاربلد تاسیس و جهت کاهش آمار طلاق در این زمینه تسهیلگری شود.
سجادی دادستان قروه در ادامه تاکید بر آموزش خانواده و برگزاری کلاس های آموزشی پیش از ازدواج برای خانواده و زوجین را شروط مهم پایداری بنیان خانواده خواند و پیگیری تخصصی این موضوع از سوی اهل فن را لازم دانست.
در ادامه اعضای جلسه نظرات خود در این زمینه را بیان کردند که مهم ترین مباحث تشکیل مرکز مشاوره پیش از ازدواج، معرفی اساتید حاذق در بحث مشاوره، توسعه مراکز فرهنگی در این زمینه ادامه ی جلسات با رویکرد عملیاتی بودن از مهم ترین مباحث این جلسه بود.

?۱۰ مردادماه ۱۴۰۱